facebook web
Bank zmieniającego się świata

Program Handlu Zagranicznego – „Przewodnik po rynkach afrykańskich”

Czy wiesz, że…

  • w ciągu 30 lat populacja Afryki wzrośnie dwukrotnie?
  • kontynent szybko się urbanizuje, w miastach żyje już 40 proc. populacji?
  • Afryka jest światowym liderem w bankowości mobilnej?
  • BNP Paribas było pierwszym bankiem, który otworzył swoje oddziały w Afryce?

Bank BGŻ BNP Paribas przygotował „Przewodnik po rynkach afrykańskich” dla firm korporacyjnych i MSP. To pierwsze tak kompleksowe opracowanie przygotowane specjalnie na potrzeby polskiego biznesu. Przedsiębiorcy znajdą w nim wskazówki i praktyczne informacje z zakresu ekspansji na rynki afrykańskie, budowania relacji z kontrahentami i pracownikami. Publikacja została przygotowana przez ekspertki z zakresu socjologii, afrykanistyki, ekonomii i politologii: dr Malwinę Bakalarską, dr Annę Masłoń – Oracz oraz dr Katarzynę A. Nawrot. „Przewodnik po rynkach afrykańskich” zawiera również historie polskich przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces na rynkach zagranicznych i dzielą się doświadczeniami i wyzwaniami z jakimi się zmierzyli.  

„Przewodnik po rynkach afrykańskich” powstał w ramach Programu Handlu Zagranicznego, który Bank BGŻ BNP Paribas prowadzi wspólnie z Partnerami: KUKE, Bisnode oraz dziennikiem Rzeczpospolita. Firmy korporacyjne i z sektora MSP mogą otrzyać wsparcie w zakresie poszukiwania nowych rynków zbytu i wiarygodnych kontrahentów dzięki międzynarodowej sieci powiązań Partnerów Promgramu.

- Afryka składa się z ponad pięćdziesięciu krajów, zróżnicowanych pod względem kulturowym i politycznym. Decyzja o rozpoczęciu kontaktów handlowych powinna być poprzedzona rzetelną analizą danego rynku, aby móc w pełni wykorzystać szanse związane z perspektywami znaczącego podnoszenia się poziomu życia mieszkańców Afryki – podkreśla Jerzy Śledziewski, wiceprezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas odpowiedzialny za Obszar Bankowości Korporacyjnej i MSP. 

Po pierwszej, udanej wiosennej edycji, jesienna seria spotkań z przedsiębiorcami w sposób szczególny prezentuje możliwości ekspansji zagranicznej ukierunkowanej na młode, szybko rozwijające się rynki kontynentu afrykańskiego. Polski biznes dostrzega szanse drzemiące w Afryce, co pokazują Wydarzenia Programu Handlu Zagranicznego, które zarówno w dużych jak i mniejszych miastach, cieszą się dużym zainteresowaniem. Naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców z Polski wychodzi szeroka sieć kontaktów BNP Paribas, poprzez którą mogą oni otrzymać wsparcie 11 centrów Finansowania Handlu oraz 36 Centrów Biznesowych z których obecnie korzysta ponad 17 000 afrykańskich firm korporacyjnych i MSP.

Firmy zainteresowane otrzymaniem przewodnika, zapraszamy do kontaktu z lokalnym Centrum Bankowości Korporacyjnej bądź Centrum Biznesowym MSP Banku BGŻ BNP Paribas.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Rzecznik prasowy

Bank BGŻ BNP Paribas

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

Bank BGŻ BNP Paribas

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość