facebook web
Bank zmieniającego się świata

Bank BGŻ BNP Paribas z nagrodą dla najlepiej dopasowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych placówki usługowej

Flagowy oddział Banku BGŻ BNP Paribas, zlokalizowany w dawnym Sezamie, otrzymał nagrodę dla najlepiej dopasowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych placówki usługowej w Konkursie „Warszawska Inwestycja bez barier 2018”, realizowanym przez Fundację Integracja wspólnie z Urzędem m.st. Warszawy w ramach Projektu „Warszawa bez barier”.

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się podczas 23. Wielkiej Gali Integracji. Coroczne spotkanie organizowane jest przez Fundację Integracja i ma na celu podsumowanie działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami, w szczególności w obszarze poprawy dostępności. Oddział Banku BGŻ BNP Paribas przy ulicy Marszałkowskiej 126/134, w dawnym Sezamie, otrzymał nagrodę w kategorii Obiekt mieszkalny/biurowy/handlowy.

Zwiększanie dostępności produktów i usług to jedno z wielu zobowiązań Banku w ramach Strategii CSR. Obecnie certyfikaty „Obiekt bez barier” posiadają 4 oddziały Banku, a kolejne są w procesie certyfikacji. W naszych planach na najbliższy rok chcemy ten proces kontynuować w całej Polsce – powiedział Maciej Chlebowski, dyrektor Departamentu Rozwoju i Transformacji Sieci Oddziałów w Banku BGŻ BNP Paribas. Oddział Banku dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Oznacza to, że nie tylko można swobodnie wejść do oddziału, ale również bez problemu się po nim poruszać i korzystać ze wszystkich dostępnych dla klientów usług – dodał Maciej Chlebowski.

Udogodnienia zastosowane w oddziale sprzyjają zarówno osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich bądź z niepełnosprawnościami ruchowymi, jak również niewidomym, słabowidzącym, czy niesłyszącym. Budynek jest także dostosowany do potrzeb osób starszych oraz z małymi dziećmi.

Oddział znajduje się na parterze budynku, a wejście jest z poziomu ciągu pieszego wzdłuż ulicy Marszałkowskiej. Brak w nim progu i schodów utrudniających poruszanie się. Osoba poruszająca się na wózku ma możliwość skorzystania z większości funkcji obiektu. Każdy rodzaj stanowiska posiada min. 1 wersję w pełni dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szklane elementy konstrukcji zostały oklejone informacjami i wzorami, co zapewnia dużą widoczność elementów transparentnych dla osób słabowidzących.

Wszystkie drzwi i przegrody w obiekcie spełniają wymogi szerokości dla osób z utrudnieniami ruchu. Osoby na wózku mogą swobodnie dotrzeć do bankomatów. Istotne przyciski zostały umieszczono na odpowiedniej wysokości, a bankomaty są wyposażono w gniazda słuchawkowe i klawiaturę numeryczną.

Oddział Banku BGŻ BNP Paribas przy ul. Marszałkowskiej 126/134 w Warszawie dostępny jest dla klientów od poniedziałku do piątku: 8:00 do 19:00.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Rzecznik prasowy

Bank BGŻ BNP Paribas

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

Bank BGŻ BNP Paribas

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość