facebook web
Bank zmieniającego się świata

Bank BGŻ BNP Paribas z nagrodą za najbardziej innowacyjne rozwiązanie w zakresie Data Governance w sektorze bankowym

Wdrażane przez BGŻ BNP Paribas rozwiązanie z zakresu zarządzania danymi, wykorzystujące moduł Informatica/AXON, zostało nagrodzone podczas Informatica Summit 2018. To pierwsze tego typu działanie na polskim rynku, a kapituła nagrody uznała je za unikalne w sektorze bankowości.

- Zarządzanie danymi, czyli Data Governance to element transformacji cyfrowej, którą przechodzi nasz Bank. Umiejętne zarządzanie danymi stwarza ogromny potencjał do rozwoju naszej działalności, pomaga odpowiadać na zmieniające się potrzeby naszych klientów, ale sprawia też, że informacje są lepiej zabezpieczone – mówi Jaromir Pelczarski, wiceprezes Banku BGŻ BNP Paribas, odpowiedzialny za Nowe Technologie i CyberSecurity. 

Moduł Informatica/AXON to aplikacja informatyczna, gromadząca informacje na temat budowanego w Banku modelu Data Governance oraz wspierająca realizację poszczególnych procesów związanych z zarządzaniem danymi. Aplikacja pozwala skutecznie i efektywnie zarządzać informacjami gromadzonymi na co dzień przez Bank i umożliwia między innymi ich biznesowy przepływ.

- Zarządzanie danymi jako jednym z najważniejszych aktywów Banku, to nie tylko wyzwanie XXI wieku, ale przede wszystkim szansa na uzyskanie konkurencyjnej przewagi poprzez monetyzację informacji, której tworzywem są dane. Innowacje w zakresie Data Governance nie ograniczają się wyłącznie do zaawansowanych narzędzi wspierających, ale przede wszystkim opracowania kompleksowego podejścia do zarządzania danymi i odpowiedzialnością za ich kondycję w całym Banku – mówi Andrzej Burzyński, dyrektor Biura Data Governance i Regulacji Zewnętrznych w Banku BGŻ BNP Paribas.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Rzecznik prasowy

Bank BGŻ BNP Paribas

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

Bank BGŻ BNP Paribas

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość