facebook web
Bank zmieniającego się świata

Bank BGŻ BNP Paribas wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa – podsumowanie kolejnej edycji Biznes Akademii

Bank BGŻ BNP Paribas we współpracy z Business Insider Polska już po raz piąty pod hasłem „Jak sfinansować rozwój małej i średniej firmy – przegląd opcji i doświadczenia praktyków” zorganizował Biznes Akademie, dedykowane warsztaty edukacyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw.  

Biznes Akademia to dla polskich przedsiębiorców okazja do zdobycia bezpłatnie teoretycznej i praktycznej wiedzy w zakresie rozwoju oraz budowania efektywności. Sesje plenarne prowadzone są przez doświadczonych ekspertów. Podczas warsztatów uczestnicy mają okazję do sprawdzenia zdobytej wiedzy w praktyce, a także do wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorcami.

- Rynek MŚP jest dla nas bardzo ważny. Nadal rośnie znaczenie tego sektora w polskiej gospodarce. Z myślą o naszych klientach po raz kolejny zdecydowaliśmy się na organizację warsztatów z cyklu Biznes Akademii – podkreśla Bartosz Urbaniak, członek zarządu Banku BGŻ BNP Paribas. Chcemy pomagać przedsiębiorcom w znalezieniu ciekawych pomysłów na ich biznes. Zależy nam, aby firmy z którymi pracujemy rozwijały się jak najszybciej i miały jak największe zyski. Chcemy być postrzegani nie tylko jako instytucja, która przychodzi do firm z ofertą finansowania, ale także z kompleksowym doradztwem. To jest nasza inwestycja w klientów. Biznes Akademia to propozycja również dla przedsiębiorców, którzy nie korzystają jeszcze z usług naszego Banku – dodaje Bartosz Urbaniak. 

Podczas tegorocznych warsztatów przedsiębiorcy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę m.in. o takie zagadnienia, jak możliwości pozyskania kapitału, finansowanie o charakterze udziałowym oraz wpływ ekspansji zagranicznej, zmiana priorytetów w opcjach finansowania. Wiedzą dzielili się znani na polskim rynku partnerzy: firma doradcza Crido Taxand, fundusz VC Mezzanine Management, kancelaria prawna SPCG, autoryzowany doradca New Connect Grant Thornton. W ramach spotkań przedsiębiorcy mogli przybliżyć także tematy faktoringu oraz leasingu.

- Leasing jest na tyle naturalny, że powinien mieć miejsce w firmie w każdym momencie, w którym pojawia się potrzeba inwestycyjna – podkreśla Jacek Rusek, dyrektor sprzedaży BNP Paribas Leasing Solutions. - Leasingować można bowiem nie tylko samochody, ale również linie technologiczne, maszyny i urządzenia oraz nieruchomości. Zdecydowanie najczęściej wykorzystywany jest leasing operacyjny, gdzie firma do kosztów uzyskania przychodu może zaliczyć nie tylko odsetki i opłatę wstępną, ale przede wszystkim kapitał raty leasingowej i koszty eksploatacyjne. To ogromna przewaga tego typu finansowania – dodaje Jacek Rusek.

Faktoring natomiast cieszy się coraz większą popularnością. Firmy, które zdecydowała się na tę formę finansowania, pieniądze otrzymują po sprzedaży, a bank dostaje od niej jedynie faktury. Jest to spore ułatwienie dla firmy, ponieważ chroni przed sytuacją, w której kontrahent opóźnia zapłatę.  

Dodatkowo, uczestnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń i uczenia się od siebie nawzajem. Wymiana najlepszych praktyk sprzyja wysokiej efektywności i doskonaleniu umiejętności biznesowych oraz wpływa na rozwój firmy. Zdobycie dodatkowych kwalifikacji niesie ze sobą szereg korzyści. Podczas warsztatów odbyła się także rozmowa z przedstawicielem lokalnej firmy. Przedsiębiorcy, którzy odnieśli sukces, podzielili się radami na sukcesywne budowanie stabilnej firmy, przedstawili, jakie wyzwania rynkowe lub zmiany organizacyjne stają przed spółkami i w jaki sposób im sprostać. Opowiedzieli także, jak skutecznie komunikować się ze współwłaścicielami, pracownikami czy rodziną, aby cele biznesowe były zrealizowane, a firma miała zapewniony stały rozwój.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Rzecznik prasowy

Bank BGŻ BNP Paribas

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

Bank BGŻ BNP Paribas

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość