facebook web
Bank zmieniającego się świata

Przelewy natychmiastowe Express Elixir dostępne dla klientów Banku BGŻ BNP Paribas

Klienci Banku BGŻ BNP Paribas mogą już korzystać z przelewów natychmiastowych realizowanych w obsługiwanym przez KIR systemie Express Elixir. Dzięki tej usłudze, pieniądze wysłane z rachunku w jednym banku trafiają na rachunek odbiorcy w innym banku w czasie liczonym w sekundach. System funkcjonuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, także w weekendy i w święta.

- Klienci banków oczekują usług umożliwiających zarządzanie finansami w sposób komfortowy i intuicyjny. Współcześnie oznacza to dostępność usług bankowych w dowolnym miejscu i realizowanie zleceń w czasie rzeczywistym - mówi Michał Kwiecień, dyrektor Biura Rozwoju Bankowości Internetowej w Banku BGŻ BNP Paribas. - Oferowane przez KIR przelewy natychmiastowe są takim właśnie rozwiązaniem. Teraz udostępniamy je klientom Banku BGŻ BNP Paribas, zarówno w bankowości internetowej, jak i mobilnej - dodaje M. Kwiecień. 

- Od początku 2016 r. do końca lipca, klienci banków zlecili w systemie Express Elixir 1,3 mln przelewów natychmiastowych o wartości ponad 5,2 mld zł. Dzięki sukcesywnemu przyłączaniu kolejnych banków zwiększa się zasięg usługi, a przez to dynamicznie rośnie i liczba, i łączna wartość transakcji - mówi Grzegorz Leńkowski, dyrektor Linii biznesowej płatności natychmiastowe w KIR.

Express Elixir, wdrożony przez KIR jako pierwszy w Polsce i drugi w Europie profesjonalny system przelewów natychmiastowych, zyskuje rosnącą popularność, zarówno wśród klientów  indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Przelew natychmiastowy można zrealizować w taki sam sposób, jak tradycyjny. Wystarczy zalogować się do swojego konta przez bankowość elektroniczną lub aplikację mobilną.

Szczegóły dotyczące dostępności banków i oferowanych przez nie usług w zakresie systemu Express Elixir można znaleźć na stronie www.expresselixir.pl.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Rzecznik prasowy

Bank BGŻ BNP Paribas

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

Bank BGŻ BNP Paribas

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość